Hasan Can �mraniye Belediye Ba�kan�
Ana Sayfa Özgeçmiş Hasan Can'dan Misyon & Vizyon Haberler Foto Galeri İletişim
 
 Başkandan

Sevgili Ümraniyeliler

Mübarek Ramazan-ı Şerif'i geride bıraktığımız şu günlerde, sizleri bu ayın bereketiyle buluşturarak Ramazan ayının hazzını doya doya yaşatmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Ramazan ayı boyunca Ümraniyelileri bir araya getirerek renkli ve zengin programlarla buluşturduk. Ümraniye’mizin 5 ayrı noktasında, evlerinde İftarını açma imkânı bulamayan vatandaşlarımız için iftar sofraları kurduk. Ayrıca düzenlediğimiz 10 Sokak iftarı ile vatandaşlarımızla bir araya geldik. Ümraniye Meydan’da gerçekleştirdiğimiz kültürel etkinliklerle de Ramazanın en iyi şekilde idrak edilmesini sağlamaya çalıştık.

Tarih boyunca hep yardım sever bir millet olduk. Bu kapsamda Ümraniye Belediyesi olarak yardıma muhtaç vatandaşlarımız için açtığımız Sosyal Market’ten ihtiyaç sahiplerine alış veriş yapmaları için Sosyal Destek Kartı verdik. Şuanda Ümraniye’mizde sayısı bir olan Sosyal Marketimizi bu senenin sonuna kadar 4’e çıkaracağız.

Kurduğumuz İftar ve sahur sofraları ile düzenlediğimiz etkinlik ve programlarla Ramazanın maneviyatını ve sevincini hep birlikte Ümraniye’de soluduk. Fakat Filistin’deki, Gazze’deki kardeşlerimiz zulüm altında iken sevincimiz boğazımızda düğümlendi. İsrail, Gazze’ye yaptığı insanlık dışı saldırıları bir an önce sonlandırmalı ve uyguladığı terör politikasından vazgeçmelidir.

Ümraniye Belediyesi olarak İsrail’e destek anlamına gelebilen ürünlere Sosyal Tesislerimiz açıldığı günden bu yana hiçbir şekilde yer vermedik. Bu ve buna benzer ürünlerin bundan sonra da satışı bize bağlı tesislerde kesinlikle yapılmayacaktır. İsrail mallarına yönelik Kurumlarımızın önderliğinde gelişen bu tutum konusunda halkımızı da duyarlı olmaya davet ediyoruz. Dolayısıyla tüm İslam coğrafyalarında birlik, beraberlik ve kardeşliğin hüküm sürmesi adına elimizden gelenin fazlasını yapmalıyız.

Değerli Ümraniyeliler;

Önemli bir seçimin arefesindeyiz. Ülke olarak tarihin dönüm noktalarından birinden geçiyoruz. 10 Ağustos “Demokrasi Bayramı” olarak tarihe geçecek olan Türkiye’nin Cumhurbaşkanının seçimi halk tarafından gerçekleştirilecek. Ülkemizin son 12 yılda elde ettiği hizmetlerin, kazanımların katlanarak devem edeceği bu seçimlerin Türkiye’miz, İstanbul’umuz ve Ümraniye’miz adına hayırlı olmasını temenni ediyorum.

Hasan CAN

Selam ve Saygılarımla.

 
 
.